Výrobci

4+ EDUCATION

Odběr novinek

Přemýšlíte jakou variantu vybrat? Připravili jsme pro vás několik možností.

Sestava Interaktivní tabule QOMO Kidzboard je v základní variantě složena z projektoru, konzole pro uchycení projektoru a samotné tabule. Tabule je propojena s počítačem pomocí usb kabelu a dále je použit hdmi kabel na propojení s projektorem. Po tomto kabelu se přenáší obraz i zvuk do projektoru, který se promítá na tabuli. Reproduktor obsažený v projektoru má dostatečný výkon aby ozvučil běžnou třídu.

K sestavě tabule můžete použít vlastní PC či notebook, který splňuje minimální kriteria na výkon a má požadované vstupní a výstupní porty. Případně využijte PC nebo notebook z naší nabídky.

Nejčastěji prováděné typy montáží:

  • Fixní montáž na zeď: ekonomicky výhodná varianta montáže, obsahuje kvalitní 3LCD projektor HITACHI připevněný na kovové konzoli. Tato konzole je připevněna pevně do zdi a stejně tak interaktivní tabule QOMO Kidzboard. Připevňuje se do požadované výšky podle výšky hrajících si dětí. Spodní část tabule bývá v těchto případech cca od 45cm od podlahy do 65cm. Volba je vždy kompromisem, tak aby na tabuli dosáhli i malé děti.

  • Montáž na elektrický zvedací systém připevněný pevně na zeď: je druhou nejčastěji montovanou variantou, která vám umožní přizpůsobit výšku posazení tabule s ohledem na děti. Elektrický zdvih se montuje pevně na zeď a je vybaven odpojitelným elektrickým ovladačem na posun tabule a kabelem pro připojení do elektrické sítě. Zdvih umožňuje posunout tabuli přibližně o 1m. Tloušťka zdvihu je cca 15cm a o tuto sílu je tabule posunuta směrem do třídy. Tato varianta je vhodná obzvláště tam, kde se střídají různě velké děti. Součástí zdvihu je i konzole na projektor, která se pohybuje společně s projektorem, který svítí pořád na stejné místo na tabuli. Výhodou této varianty je nastavení požadované výšky a zamezení nechtěnému (neoprávněnému) posunu a také komfort při ovládání.

  • Montáž na mechanický zvedací systém připevněný pevně na zeď: méně používaná varianta je levnější obdobou elektrické varianty. Jedná se o mechanický vyvážený systém posouvaný lidskou silou. Ve spodní části je zdvih opatřen madlem.

  • Montáž na elektrický zvedací systém připevněný na pojízdný stojan: jedná se o obdobnou variantu jako s elektrickým zdvihem, který je doplněn pojízdným stojanem na čtyřech otočných kolech s mechanickou brzdou, zajišťující celou sestavu proti pohybu.  Navíc je vybaven sklopným ramenem, které umožňuje projet bez demontáže dveřmi. Tuto variantu využijete pokud je potřeba tabuli převážet z jedné třídy do druhé.

Všechny typy montáží obsahují potřebné lišty a kabely na propojení tabule a počítače do délky 7m. Při plánování je nutné také zohlednit stavební přípravu, obzvláště pak blízkost zásuvek síťového napětí a také materiál zdi na kterou se bude tabule a konzole připevňovat.