Výrobci

4+ EDUCATION

Odběr novinek

Co je LOGICO PRIMO a jaký je jeho princip?

  • LOGICO PRIMO je určeno dětem od tří let a je vhodné pro individuální a skupinovou práci v mateřské škole, v prvních třídách speciálních škol a pro zajímavou a zábavnou domácí samouku. Najde také uplatnění v mateřských a rodinných centrech a všude tam, kde se sdružují malé děti.
  • Skládá se z rámečku a různých souborů, v každém souboru je 16  karet.
  • Soubory jsou členěny podle náročnosti do věkových kategorií. Jsou tedy rozděleny samostatně pro děti ve věku 3, 4 a 5 roků.
  • Rámečky jsou odolné, kompaktní, hygienické, bez volných dílů a jejich součástí je šest jednobarevných, pohyblivých knoflíků.
  • Jednotlivé karty jsou ze silného kartonu, lakované, každá karta  obsahuje deset úkolů označených barevnými puntíky; barevnost  těchto puntíků je shodná s barevností knoflíků  v rámečku.
  • Karta se zasune do  rámečku a barevné knoflíky se přisouvají ke správné odpovědi; po vyřešení všech šesti úkolů se karta otočí a porovnají se barvy a správné vyřešení úkolů.

 

Logico PRIMO nástěnka
URČENO DĚTEM OD TŘÍ LET
VHODNÉ PRO INDIVIDUÁLNÍ A SKUPINOVOU PRÁCI
PROCVIČUJE JEMNOU MOTORIKU, ZRAKOVÉ A PROSTOROVÉ VNÍMÁNÍ
SKLÁDÁ SE Z RÁMEČKU A RŮZNÝCH SOUBORŮ KARET
EVOKACE ŘEČOVÉHO PROJEVU

Děti si mohou hrát samy, s partnerem nebo ve skupině. Mohou si samy vybrat kartu, s kterou chtějí pracovat, samy si určí tempo a dobu pracovní činnosti a samy kontrolují správnost řešení úkolů otáčením karty a porovnáváním barev knoflíků. Touto samostatností ve všech směrech odpadají veškeré obavy týkající se přetíženosti, strachu z chyb, demotivace apod. Děti mají celý průběh učení ve vlastních rukách, a proto ho ani jako učení nevnímají. Dokonce jsou úkoly zvoleny tak, aby děti rozuměly, co mají dělat, i bez toho, že jim někdo přečte zadání. Otočením karty a porovnáním barev knoflíků si mohou kontrolovat správnost řešení. Učení mají ve svých rukách, a proto ho ani jako učení nevnímají.

Logico PRIMO návod
JAK NA TO?
UČENÍ HROU
ZASUŇ KARTU DO RÁMEČKU
PŘISUŇ BAREVNÝ KNOFLÍK KE SPRÁVNÉ ODPOVĚDI
OTOČ KARTU A POROVNEJ VÝSLEDKY