Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vlastních jmen a jsou rozděleny na 4 skupiny podle typu úkolu. Na žlutých kartičkách je pravopis i/y po obojetných souhláskách. Na zelených kartičkách je pravopis ě/je/ně. Na modrých kartičkách je pravopis s/z/vz. Na červených kartičkách jsou tvořivé a problémové úkoly, jsou tedy nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.

Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vlastních jmen a jsou rozděleny na 4 skupiny podle typu úkolu. Na žlutých kartičkách je pravopis i/y po obojetných souhláskách. Na zelených kartičkách je pravopis ě/je/ně. Na modrých kartičkách je pravopis s/z/vz. Na červených kartičkách jsou tvořivé a problémové úkoly, jsou tedy nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.