Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním slovních úloh. Kartičky jsou rozděleny na 4 skupiny podle obtížnosti. Každá skupina má svoji barvu a obsahuje 8 kartiček s různými příklady podobného typu. Na žlutých kartičkách jsou slovní úkoly jednoduché i složené v oboru do 100 000, ve kterých se využívá sčítání, odčítání, násobení a dělení jednociferným dělitelem. Na zelených kartičkách jsou slovní úkoly i v oboru nad 100 000 využívající již násobení trojciferným činitelem a výpočet zlomků. Na modrých kartičkách jsou slovní úkoly i v oboru nad milion s důrazem na logické myšlení. Na červených kartičkách jsou příklady složitějšího typu, které rovněž přispívají k rozvoji logického myšlení. V každém ze čtyř oddílů je vždy několik slovních úkolů podobného typu. Zadání na žlutých, zelených a modrých kartičkách jsou srovnatelné obtížnosti, na červených kartičkách jsou obtížnější příklady určené pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s výsledky. Většina výsledků má uvedený postup výpočtu, ale nejsou zde mezivýpočty. Všechny slovní úkoly jsou postaveny tak, aby žáci chápali matematiku jako prostředek při řešení běžných situací.

Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním slovních úloh. Kartičky jsou rozděleny na 4 skupiny podle obtížnosti. Každá skupina má svoji barvu a obsahuje 8 kartiček s různými příklady podobného typu. Na žlutých kartičkách jsou slovní úkoly jednoduché i složené v oboru do 100 000, ve kterých se využívá sčítání, odčítání, násobení a dělení jednociferným dělitelem. Na zelených kartičkách jsou slovní úkoly i v oboru nad 100 000 využívající již násobení trojciferným činitelem a výpočet zlomků. Na modrých kartičkách jsou slovní úkoly i v oboru nad milion s důrazem na logické myšlení. Na červených kartičkách jsou příklady složitějšího typu, které rovněž přispívají k rozvoji logického myšlení. V každém ze čtyř oddílů je vždy několik slovních úkolů podobného typu. Zadání na žlutých, zelených a modrých kartičkách jsou srovnatelné obtížnosti, na červených kartičkách jsou obtížnější příklady určené pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s výsledky. Většina výsledků má uvedený postup výpočtu, ale nejsou zde mezivýpočty. Všechny slovní úkoly jsou postaveny tak, aby žáci chápali matematiku jako prostředek při řešení běžných situací.