Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vlastních jmen a jsou rozděleny na 4 skupiny podle obtížnosti. Na žlutých kartičkách jsou nejjednodušší typy vlastních jmen (jednoslovné názvy nebo souslovné bez předložek). Na zelených kartičkách jsou obtížnější typy pojmenování (názvy s předložkou). Na modrých kartičkách jsou celé věty a příklady na doplňující pravidla psaní velkých písmen. Na červených kartičkách jsou tvořivé úkoly, předpokládající určité znalosti – hrátky s velkými písmeny, jsou tedy nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.

Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vlastních jmen a jsou rozděleny na 4 skupiny podle obtížnosti. Na žlutých kartičkách jsou nejjednodušší typy vlastních jmen (jednoslovné názvy nebo souslovné bez předložek). Na zelených kartičkách jsou obtížnější typy pojmenování (názvy s předložkou). Na modrých kartičkách jsou celé věty a příklady na doplňující pravidla psaní velkých písmen. Na červených kartičkách jsou tvořivé úkoly, předpokládající určité znalosti – hrátky s velkými písmeny, jsou tedy nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.