Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vlastních jmen a jsou rozděleny na 4 skupiny dle typu úkolů. Na žlutých kartičkách je doplňování tvarů přejatých jmen obecných. Na zelených kartičkách je doplňování tvarů cizích vlastních jmen. Na modrých kartičkách jsou souhrnná cvičení na skloňování cizích jmen. Na červených kartičkách jsou problémové úkoly, jsou nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.

Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vlastních jmen a jsou rozděleny na 4 skupiny dle typu úkolů. Na žlutých kartičkách je doplňování tvarů přejatých jmen obecných. Na zelených kartičkách je doplňování tvarů cizích vlastních jmen. Na modrých kartičkách jsou souhrnná cvičení na skloňování cizích jmen. Na červených kartičkách jsou problémové úkoly, jsou nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.