Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním příkladů na práci s poměrem. Kartičky jsou rozděleny na 4 skupiny podle 4 typů zadání, každá skupina má svoji barvu a obsahuje 8 kartiček s různými příklady stejného typu. Na žlutých kartičkách jsou příklady na úpravu poměrů, jejich vyjádření v základním tvaru. Na zelených kartičkách jsou příklady na rozdělení v daném poměru a jednoduché slovní úlohy řešené s využitím poměru. Na modrých kartičkách jsou příklady na zvětšení a zmenšení v daném poměru a slovní úlohy na určení poměru mezi dvěma nebo více hodnotami. Na červených kartičkách jsou obtížnější slovní úlohy, při jejichž řešení se poměr využívá (např. práce s měřítkem mapy, postupný poměr, apod.) Zadání na žlutých, zelených a modrých kartičkách obsahují příklady na procvičení základního učiva, na červených kartičkách jsou obtížnější příklady určené pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s výsledky.

Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním příkladů na práci s poměrem. Kartičky jsou rozděleny na 4 skupiny podle 4 typů zadání, každá skupina má svoji barvu a obsahuje 8 kartiček s různými příklady stejného typu. Na žlutých kartičkách jsou příklady na úpravu poměrů, jejich vyjádření v základním tvaru. Na zelených kartičkách jsou příklady na rozdělení v daném poměru a jednoduché slovní úlohy řešené s využitím poměru. Na modrých kartičkách jsou příklady na zvětšení a zmenšení v daném poměru a slovní úlohy na určení poměru mezi dvěma nebo více hodnotami. Na červených kartičkách jsou obtížnější slovní úlohy, při jejichž řešení se poměr využívá (např. práce s měřítkem mapy, postupný poměr, apod.) Zadání na žlutých, zelených a modrých kartičkách obsahují příklady na procvičení základního učiva, na červených kartičkách jsou obtížnější příklady určené pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s výsledky.