Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vlastních jmen a jsou rozděleny na 4 skupiny podle typu zadání. Na žlutých kartičkách žáci určují druh podmětu (vyjádřený, nevyjádřený, všeobecný). Na zelených kartičkách žáci určují druh přísudku (slovesný jednoduchý, slovesný složená, jmenný se sponou, jmenný beze spony a vyjádřený citoslovcem). Na modrých kartičkách žáci doplňují koncovky podle shody přísudku s podmětem. Na červených kartičkách jsou testové úkoly s různým zadáním – žáci musejí dávat pozor na zadání a aplikovat své znalosti. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.

Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vlastních jmen a jsou rozděleny na 4 skupiny podle typu zadání. Na žlutých kartičkách žáci určují druh podmětu (vyjádřený, nevyjádřený, všeobecný). Na zelených kartičkách žáci určují druh přísudku (slovesný jednoduchý, slovesný složená, jmenný se sponou, jmenný beze spony a vyjádřený citoslovcem). Na modrých kartičkách žáci doplňují koncovky podle shody přísudku s podmětem. Na červených kartičkách jsou testové úkoly s různým zadáním – žáci musejí dávat pozor na zadání a aplikovat své znalosti. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.