Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním vět jednoduchých ve 4 typech úkolů. Na 12 žlutých kartičkách jsou vždy dvě věty jednoduché, jejichž grafickou stavbu mají žáci naznačit do sešitu. Na 12 zelených kartičkách je jedna věta jednoduchá, žáci z ní mají určit vždy pouze tři vybraná slova. Na 8 červených kartičkách jsou tvořivé úkoly, ve kterých mají žáci buď použít slovo jako zadaný větný člen, nebo vymyslet větu podle grafu, jsou tedy nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením. Věty jsou vhodné pro 6. ročník – neobsahují totiž příslovečná určení míry, příčiny, podmínky, účelu a přípustky, ani doplněk, nebo jako opakování v 7. ročníku. V kartičkách jsou využívány zkratky pro větné členy.

Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním vět jednoduchých ve 4 typech úkolů. Na 12 žlutých kartičkách jsou vždy dvě věty jednoduché, jejichž grafickou stavbu mají žáci naznačit do sešitu. Na 12 zelených kartičkách je jedna věta jednoduchá, žáci z ní mají určit vždy pouze tři vybraná slova. Na 8 červených kartičkách jsou tvořivé úkoly, ve kterých mají žáci buď použít slovo jako zadaný větný člen, nebo vymyslet větu podle grafu, jsou tedy nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením. Věty jsou vhodné pro 6. ročník – neobsahují totiž příslovečná určení míry, příčiny, podmínky, účelu a přípustky, ani doplněk, nebo jako opakování v 7. ročníku. V kartičkách jsou využívány zkratky pro větné členy.