Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vět vedlejších a jsou rozděleny na 3 skupiny podle obtížnosti. Na 12 žlutých kartičkách jsou nejjednodušší typy vět vedlejších (bez doplňkových, přísudkových, měrových a vedlejší vět vložených). Na 12 zelených kartičkách jsou obtížnější typy (věty doplňkové, přísudkové, měrové, obtížnější přívlastkové a věty vedlejší vložené). Na 8 červených kartičkách jsou tvořivé úkoly, ve kterých mají žáci doplnit větu podle zadání, jsou tedy nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.

Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vět vedlejších a jsou rozděleny na 3 skupiny podle obtížnosti. Na 12 žlutých kartičkách jsou nejjednodušší typy vět vedlejších (bez doplňkových, přísudkových, měrových a vedlejší vět vložených). Na 12 zelených kartičkách jsou obtížnější typy (věty doplňkové, přísudkové, měrové, obtížnější přívlastkové a věty vedlejší vložené). Na 8 červených kartičkách jsou tvořivé úkoly, ve kterých mají žáci doplnit větu podle zadání, jsou tedy nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.