Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním souvětí. Kartičky jsou rozděleny do 4 skupin podle obtížnosti. Na žlutých kartičkách je vždy 5 vět o dvou větách hlavních – žáci mají určit významový poměr mezi nimi. Na zelených kartičkách je kombinace souřadných a podřadných souvětí o dvou větách. Na modrých kartičkách jsou souvětí o třech větách (souvětí souřadná i podřadná, se souřadně spojenými větami vedlejšími). Červené kartičky obsahují složitá souvětí, jsou tedy nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.

Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním souvětí. Kartičky jsou rozděleny do 4 skupin podle obtížnosti. Na žlutých kartičkách je vždy 5 vět o dvou větách hlavních – žáci mají určit významový poměr mezi nimi. Na zelených kartičkách je kombinace souřadných a podřadných souvětí o dvou větách. Na modrých kartičkách jsou souvětí o třech větách (souvětí souřadná i podřadná, se souřadně spojenými větami vedlejšími). Červené kartičky obsahují složitá souvětí, jsou tedy nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.