Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy doplňovacích cvičení a jsou rozděleny na 4 skupiny podle obtížnosti. Na žlutých kartičkách žáci řeší jednoduché úkoly zaměřené na mluvnické kategorie – pád, číslo, rod, životnost. Na zelených kartičkách vyhledávají ve větách podstatná jména a určují jejich rod. Na modrých kartičkách žáci určují mluvnické kategorie – pád, číslo, rod a životnost u daných podstatných jmen. Červené kartičky obsahují tvořivé úkoly - hrátky se slovy, křížovky apod. určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.

Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy doplňovacích cvičení a jsou rozděleny na 4 skupiny podle obtížnosti. Na žlutých kartičkách žáci řeší jednoduché úkoly zaměřené na mluvnické kategorie – pád, číslo, rod, životnost. Na zelených kartičkách vyhledávají ve větách podstatná jména a určují jejich rod. Na modrých kartičkách žáci určují mluvnické kategorie – pád, číslo, rod a životnost u daných podstatných jmen. Červené kartičky obsahují tvořivé úkoly - hrátky se slovy, křížovky apod. určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.