Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním úkolů. Kartičky jsou rozděleny na 4 skupiny podle typů zadání, každá skupina má svoji barvu a obsahuje 8 kartiček s různými úkoly stejného typu. Na žlutých kartičkách jsou úkoly na určování podmětu a přísudku v krátkých větách, na zelených kartičkách jsou doplňovací cvičení na doplňování i/y/a v koncovkách holých vět, na modrých kartičkách jsou holé věty v jednotném čísle, které mají žáci převést do čísla množného. Na červených jsou různá cvičení na procvičení shody, některá na shodu s několikanásobným podmětem. Zadání na žlutých, zelených a modrých kartičkách jsou srovnatelné obtížnosti, na červených kartičkách jsou obtížnější příklady určené pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.

Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním úkolů. Kartičky jsou rozděleny na 4 skupiny podle typů zadání, každá skupina má svoji barvu a obsahuje 8 kartiček s různými úkoly stejného typu. Na žlutých kartičkách jsou úkoly na určování podmětu a přísudku v krátkých větách, na zelených kartičkách jsou doplňovací cvičení na doplňování i/y/a v koncovkách holých vět, na modrých kartičkách jsou holé věty v jednotném čísle, které mají žáci převést do čísla množného. Na červených jsou různá cvičení na procvičení shody, některá na shodu s několikanásobným podmětem. Zadání na žlutých, zelených a modrých kartičkách jsou srovnatelné obtížnosti, na červených kartičkách jsou obtížnější příklady určené pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.