Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním cvičení. Kartičky jsou rozděleny na 4 skupiny podle typů zadání, každá skupina má svoji barvu a obsahuje 8 kartiček s různými úkoly stejného typu. Na žlutých kartičkách jsou úkoly na určování druhů přídavných jmen, na zelených kartičkách jsou úkoly na doplňování koncovek tvrdých a měkkých přídavných jmen, na modrých kartičkách jsou úkoly na doplňování koncovek přivlastňovacích přídavných jmen. Na červených kartičkách jsou různé úkoly na procvičení pravopisu přídavných jmen všech druhů. Zadání na žlutých, zelených a modrých kartičkách jsou srovnatelné obtížnosti, na červených kartičkách jsou obtížnější úkoly určené pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.

Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním cvičení. Kartičky jsou rozděleny na 4 skupiny podle typů zadání, každá skupina má svoji barvu a obsahuje 8 kartiček s různými úkoly stejného typu. Na žlutých kartičkách jsou úkoly na určování druhů přídavných jmen, na zelených kartičkách jsou úkoly na doplňování koncovek tvrdých a měkkých přídavných jmen, na modrých kartičkách jsou úkoly na doplňování koncovek přivlastňovacích přídavných jmen. Na červených kartičkách jsou různé úkoly na procvičení pravopisu přídavných jmen všech druhů. Zadání na žlutých, zelených a modrých kartičkách jsou srovnatelné obtížnosti, na červených kartičkách jsou obtížnější úkoly určené pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.