Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním slov ve všech rodech, ve výsledcích jsou vzory těchto podstatných jmen. Kartičky jsou rozděleny na 4 skupiny podle 4 typů zadání, každá skupina má svoji barvu a obsahuje 8 kartiček s různými slovy stejného typu. Na žlutých kartičkách jsou podstatná jména středního rodu, na zelených kartičkách jsou podstatná jména ženského rodu, na modrých kartičkách jsou podstatná jména mužského rodu. Na červených kartičkách jsou podstatná jména všech rodů, věty s podstatnými jmény všech rodů a rébusy. Zadání na žlutých, zelených a modrých kartičkách jsou srovnatelné obtížnosti, na červených kartičkách jsou obtížnější příklady určené pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s výsledky.

Sada obsahuje 32 barevných kartiček se zadáním slov ve všech rodech, ve výsledcích jsou vzory těchto podstatných jmen. Kartičky jsou rozděleny na 4 skupiny podle 4 typů zadání, každá skupina má svoji barvu a obsahuje 8 kartiček s různými slovy stejného typu. Na žlutých kartičkách jsou podstatná jména středního rodu, na zelených kartičkách jsou podstatná jména ženského rodu, na modrých kartičkách jsou podstatná jména mužského rodu. Na červených kartičkách jsou podstatná jména všech rodů, věty s podstatnými jmény všech rodů a rébusy. Zadání na žlutých, zelených a modrých kartičkách jsou srovnatelné obtížnosti, na červených kartičkách jsou obtížnější příklady určené pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s výsledky.