Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vlastních jmen a jsou rozděleny na 4 skupiny typu úkolu. Na žlutých kartičkách žáci rozdělí slova podle způsobu vzniku (odvozování, skládání, zkracování, přejímání). Na zelených kartičkách žáci provedou rozbor stavby slova. Na modrých kartičkách žáci uvedou synonyma a antonyma. Na červených kartičkách jsou problémové a tvořivé úkoly, jsou nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.

Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé typy vlastních jmen a jsou rozděleny na 4 skupiny typu úkolu. Na žlutých kartičkách žáci rozdělí slova podle způsobu vzniku (odvozování, skládání, zkracování, přejímání). Na zelených kartičkách žáci provedou rozbor stavby slova. Na modrých kartičkách žáci uvedou synonyma a antonyma. Na červených kartičkách jsou problémové a tvořivé úkoly, jsou nejobtížnější, určené např. pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením.