Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé frazémy a jsou rozděleny na 4 skupiny podle typu úkolu. Na žlutých kartičkách jsou popletená přísloví, která žáci musí opravit. Na zelených kartičkách jsou nedokončená přísloví, která žáci musí dokončit. Na modrých kartičkách jsou frazémy, které žáci musí vysvětlit. Na červených kartičkách žáci pracují se zábavnými příslovími, anglickými idiomy, okřídlenými souslovími… Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením. Materiál je určen především k procvičování a upevnění učiva v 9. ročníku.

Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují různé frazémy a jsou rozděleny na 4 skupiny podle typu úkolu. Na žlutých kartičkách jsou popletená přísloví, která žáci musí opravit. Na  zelených kartičkách jsou nedokončená přísloví, která žáci musí dokončit. Na  modrých kartičkách jsou frazémy, které žáci musí vysvětlit. Na  červených kartičkách žáci pracují se zábavnými příslovími, anglickými idiomy, okřídlenými souslovími… Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením. Materiál je určen především k procvičování a upevnění učiva v 9. ročníku.