Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují ukázky českých a světových literárních děl a jsou rozděleny na 4 skupiny podle typu zadání. Žáci vždy určují autora, název díla, druh, formu a žánr, typ vypravěče a hlavní hrdiny. Žluté kartičky obsahují česká díla do 19. století. Na zelených kartičkách jsou česká díla 20. a 21. století. Na modrých kartičkách jsou díla světové literatury. Na červených kartičkách jsou hravé a problémové úkoly pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením. Materiál je určen především k procvičování a upevnění učiva v 9. ročníku.

Materiál tvoří celkem 64 zatavených kartiček, z toho 32 se zadáním a 32 s řešením. Kartičky obsahují ukázky českých a světových literárních děl a jsou rozděleny na 4 skupiny podle typu zadání. Žáci vždy určují autora, název díla, druh, formu a žánr, typ vypravěče a hlavní hrdiny. Žluté kartičky obsahují česká díla do 19. století. Na zelených kartičkách jsou česká díla 20. a 21. století. Na modrých kartičkách jsou díla světové literatury. Na červených kartičkách jsou hravé a problémové úkoly pro výborné a nadané žáky. Ke každé barevné kartičce se zadáním je bílá kartička s pruhem stejné barvy s řešením. Materiál je určen především k procvičování a upevnění učiva v 9. ročníku.